Gutener is clean, creative, powerful, flexible, highly customizable and Gutenberg ready WordPress theme. It is fully responsive and is sure to make your website stand out from the crowd.
A CEA különös hangsúlyt fektet a közösségi programokra, melyek az alábbi 3 pilléren nyugszanak:
Házrendszer
Vitaklub
Csapatépítés
HázrendszerVitaklubCsapatépítés
Mi az a házrendszer?
Tagjaink nem csupán munkacsoportokba, hanem házakba is szerveződnek.
A házak célja a közösségi kapcsolatok elmélyítése mikro szinten.
Így az új tagok integrációja, avagy már meglévő kapcsolatok ápolása is jóval hatékonyabban valósulhat meg.
„A gang ház egy igazi összeszokott baráti társaság, amely sokunknak a diákszervezeti tagság egyik fő elemét adja. Lehetőséget ad arra, hogy jobban megismerjük egymást.
Tagjaink, a CEA egészéhez hasonlóan sokrétűek, különböző egyetemeken, tudományterületeken tanulnak, és az ország minden pontjáról jöttek, ezzel is lehetőséget adva a látókörük szélesítésére.
Programjaink között vannak kulturálisak, szabadidősek – például társasest vagy túrázás és kötetlenebbek is.
Azok az új tagok, akik hozzánk csatlakoznak garantáltan életreszóló élményekkel fognak gazdagodni, a házak ugyanis úgy egészítik ki a diákszervezeteket mint ahogy a diákszervezetek az egyetemi tanulmányokat.”
Sárvári Viktor alapítóatya
„Az Izabella utcai CEA pártközpont mindenre kiterjesztette hatalmát. Emberek tucatjainak kell business causal alsógatyát és business formal lúdtalp betétet hordani a vezetőség csettintésére. Egy maroknyi csapat összefog, és a házon belül saját, veszett demokratikus döntéseik alapján múlatja az időt. Ennyi az egész.”
Fehér Szabolcs alapítóatya
„A Balkán Ház a CEA legfiatalabb háza, mely 2023 tavaszán alakult meg hivatalosan.
Tagjai megelégelték a bipoláris házrendszert és úgy gondolták, hogy az alulról szervezettség nevében egy új házat alapítanak.
Így jött létre a dicsőséges Balkán Ház, egy befogadó közösség ahol mindig van helye a politizálásnak, a kulturált alkoholfogyasztásnak, és a sh*tposztolásnak. Na meg persze a demokrácia gyakorlásának…”
Dévald Áron alapítóatya
Hogyan vitázik a CEA?
Tagjaink az Oxford-típusú vita szabályait követve fejtik ki gondolataikat, próbálják meggyőzni a hallgatóságot az általuk képviselt oldal igazáról.
Vitaestjeink során a közélet aktuális kérdései, alapvető értékek megítélése, illetve szakpolitikák kerülnek terítékre.
A vitaest nem csupán egy kötetlenebb szakmai esemény. Abszolút közösségi élményként is funkciónál, köszönhetően a hallgatóság aktív részvételének, majd a vitát követő kötetlen eszmecserének.
Vajon milyen egy Oxford-típusú vita?
I) A vita elnöke köszöntőt mond, elmondja a tételmondatot, amelyről vitázni fognak a mellette és az ellene érvelő csapatok.
II) A közönség döntő szereppel bír, megkérdezi őket az elnök a tételmondatról, miszerint mellette állnak, avagy ellene. A vita végén újból megkérdezi a közönséget, s az a csapat nyer, amelyik irányába elmozdulás történt.
III) Ezt követően nyílik meg a vita, amit a pro oldalon álló csapat folytat a contra oldalon álló csapattal. Az első megszólalók kitüntetett jelentőséggel bírnak. Egyrészt elismétlik a tételmondatot, majd bemutatják a nézőközönség számára a másik csapat tagjait.
IV) Minden vitázónak 7-7 perce van, amiből az első 1 és az utolsó 1 perc védett időnek számít – ilyenkor nem szabad kérdést intézni feléjük. A maradék 5 perc alatt a kérdésfeltevés megengedett, ugyanakkor a válaszadás megtagadható.
V) Miután mindegyik beszéd lezajlott, a közönség kérdéseket intézhet a vitázó felekhez, amire az utolsó contra és pro oldali felszólaló válaszol saját csapatuk nevében összesen legfeljebb 4 percben.
VI) A II) pont életbe lépése, azaz újbóli megkérdezése a közönségnek, majd győztes hirdetése.
Egy igazi közösség nélkül nincsen diákszervezet
Hiszünk abban, hogy a közösség tesz minket azzá, akik vagyunk.
Szervezeti szinten is számos közösségi programot szervezünk, melyek során lehetőség van megismerni alumni tagjainkat is.
Legendás bevonó táborunk minden új, avagy senior tagunk számára felejthetetlen élményeket nyújt.
Legutóbbi hozzászólások